Motywacja w sporcie

Motywacja w aktywności fizycznej i sportu była i nadal jest dziś jednym z najbardziej interesujących i z większą ilością publikacji.

Często pojawia się pytanie co powód lub powody, które prowadzą niektóre sportowców poświęcić dużo czasu i poświęcić dołożył wszelkich starań, aby sport zamiast zdecydować się do bardziej siedzący tryb życia i w zasadzie, wygodne. W ten sam sposób pojawia się dyskusja na temat wpływu motywacji w sukces sportowy, i w jakim stopniu sportowiec może osiągnięcia najwyższego poziomu bez potrzeby motywacji. W tym drugim znaczeniu wzrost profesjonalizacji uprawianie aktywności fizycznej miała wielki wpływ w rozpowszechnianiu nauk, studia motywacji, psychologii sportu w tym.

W związku z tym motywacja w sport stał się przedmiotem rosnącego zainteresowania, starając się ciągle opracowanie strategii motywacyjnych, które ułatwiają interwencji w dwa poziomy wyżej, więc jeśli jest to aby zwiększyć przyczepność do różne programy, sportowe, jakby optymalne przygotowanie psychologiczne aby osiągnąć maksymalny poziom wydajności w sporcie wyczynowym.

Większość badań nad motywacją, w praktyce, aktywności fizycznej i sportu skupia się w sporcie wyczynowym i wysokiej wydajności, poszczególnych zespołów oraz dzieci i młodzieży sportu. Stopniowo, rozszerzył się do czynników psychospołecznych zaangażowane w kontekście sportowych, seksualnej i fizycznej, zarówno rekreacyjnych jak i terapeutycznych i różnic międzykulturowych, fizycznej i sportu praktyki jako sposób na włączenie i przystosowaniu społecznym i ich aplikacje dla zdrowia i odnowy biologicznej.

motywacja do sportu

Psychologiczne aspekty wpływu motywacji

Czasami został błędnie połączonych motywacji z emocjonalne aktywacji i pobudzenia. W związku z tym, niektórzy Trenerzy próbowali zmaksymalizować poziom aktywacji ich sportowców przed starć, nawet z okrzykami, obelgi, itp., biorąc pod uwagę, że to miałoby pozytywny wpływ na motywację, która nie jest w przypadku rzeczywistość. Biorąc pod uwagę to, to należy zauważyć, że aktywacja i motywacja są różne pojęcia i nie należy mylić.

W ten sam sposób zidentyfikować motywacji z ogólnej przyczyny zachowań jest błędem wspólne i bardzo szkodliwe, badając zachowanie motywację w sporcie. Natomiast zmienne motywacyjne mają kluczowe znaczenie w tej dziedzinie, zarówno dla kształcenia i szkolenia i wydajności, to trzeba przyznać, że czynniki motywacyjne są nie tylko te, które wpływają na zachowanie i że nie wszystkie zmienne motywacyjne są równie łatwo zmodyfikować.

Z drugiej strony istnieją wspólne nieporozumień jako rozważ motywacji, ograniczone, jako zmiennej wewnętrznej w osobowości lub jedynie zewnętrznych czynników. Uznają, że to po prostu wewnętrznego zmiennej, to być ignorowanie, lub nie wystarczająco wyceny decydujący wpływ na okazje, które mają czynniki sytuacyjne na motywację. W ten sam sposób nie można oszacować częstości występowania czynników środowiskowych, niezależnie od motywacji indywidualnych sportowców, ponieważ one utrzymać wysoki poziom motywacji, podczas gdy okoliczności środowiska nie są najbardziej właściwe. W związku z tym słuszne jest uwzględnienie motywacji jako produkt interakcji czynników wewnętrznych (osobiste) i zewnętrzne (środowiskowe lub sytuacyjnej).

motywacja do sportuWśród wyzwań, które są ważne chyba przyszłych badań nad motywacją są za mało lub nie ma rozróżnienia między czynniki wyzwalającego i wynikowe zachowanie zmotywowani, a także szerokie zastosowanie w dziedzinie naukowej potocznym wyrażeń, które wydają się wskazywać, że motywacja była podmiotem jest zlokalizowanie cielesnej (zwykle w osobie „wewnętrzne”) do przeoczenia.

Również były przedmiotem nieporozumień w tej sprawie tendencję do kojarzenia ulepszenia wydajności z poprawą motywacyjne, bez zatrzymywania się myśleć, że sukces jest nieobiektywna, i że istnieje wiele innych zmiennych, a także osiągnięcia celu, wpływających na do postrzegania sukcesu. Inny aspekt, że konieczne jest wyjaśnienie jest relacji, które są różne zmienne, takie jak poczucie własnej skuteczności i innych społeczno poznawcze zmiennych, takich jak przyczynowy atrybucji.

W związku z tym istnieje wiele zagadnień i problemów do rozwiązania w dziedzinie motywacji, a przede wszystkim sportowych motywacji.

Ten papier będzie próbował rozwiązać motywacji z perspektywy globalnej, patrząc na pierwszy – i opiera się na koncepcji motywacji – różne rodzaje motywacji. Następnie, badania będą się koncentrować na motywację w sporcie, powodów do włączenia programów nie tylko wysokiej wydajności, ale sport ogólnie rzecz biorąc, najlepszych sposobów, aby dostać to i możliwe zaangażowanie wydajność przez to.

Koncepcja motywacji

Motywacja jest, krótko mówiąc, co sprawia, że poszczególne działania i zachowywać się w określony sposób. Jest to „połączenie intelektualnej, fizjologiczne i psychologiczne procesów, które decydują, w danej sytuacji, z jaka siła jest aktów i w jakim kierunku energii jest zarządzany„.

Może być również określona jako czynników, które powodują, kanał i utrzymania zachowania ludzi w sensie określonym i popełnione lub jako „ogólny termin, który odnosi się do różnorodnych impulsów, pragnienia, potrzeb, pragnień i podobnych siłach.

Wszystkie te definicje, ogólnie rzecz biorąc, koncentrują się na ilości energii i kierunku ludzkich zachowań. Być może najbardziej kompletne jest że już w 1958 wykonane Littman, który wskazał, że „motywacja odnosi się do procesu lub stan, który może być fizjologiczne lub psychologiczne, wrodzone lub nabyte, wewnętrzne lub zewnętrzne do organu, który określa, czy w tym artykule opisano, dlaczego, czy co Uruchamia zachowanie, pozostaje, jest przewodnikiem, jest zaznaczone lub kończy; Zjawisko to odnosi się również do Państwa, przy czym niektóre zachowanie często uzyskuje się lub jest pożądane; odnosi się również na fakt, że jednostka będzie dowiedzieć się, będzie Pamiętaj lub zapomnieć o niektórych materiałów zgodnie z znaczenie, i znaczenie do tematu dać sytuacji”.4

Trudności w znalezieniu pojedynczy termin, który definiuje motywacji ma dużo wspólnego z dużą liczbą teorie, które zostały opracowane na tym samym.

Rodzaje motywacji

motywacjaWiększość autorów zwykle rozróżnia dwa główne rodzaje wewnętrznych i zewnętrznych motywacji.

Wewnętrznie motywowani zachowanie jest jeden, który ma brak celu, z wyjątkiem własnej przyjemności lub osobistego interesu w tym, co czyni go. W związku z tym, wewnętrznej motywacji, opiera się na szeregu dobrze zdefiniowanych potrzeb psychologicznych, w tym, ale nie ograniczając się do osobistego związku przyczynowego, skuteczności i ciekawość.

Ten rodzaj motywacji powstaje spontanicznie przez wewnętrzne trendów i potrzeb psychologicznych, bez nagrody.

Motywacja zewnętrzna, z drugiej strony, jest związane z perspektywy behawiorysta. Prąd ten nie zaprzecza, że istnieją również wpływowych wewnętrzne przyczyny, ale daje wiodącą rolę do tych przyczyn zachowania, które pochodzą z zagranicy i że nie znajdują się w osobę. W ten sposób byłoby źródeł motywacji zewnętrznej pieniędzy lub groźby kary, m.in.

Znanego klasycznego i operant klimatyzacja będzie od punktów dla dalszych badań w głębi motywacji zewnętrznej.

Z drugiej strony badanie motywacji reprezentuje wiersza w przeciwieństwie do badań podejście behawiorysta i jego zwolennicy twierdzą, że człowiek jest z natury „wewnętrznie motywowani”. Aby wyjaśnić, dlaczego ludzie robią pewne zachowania, kiedy zewnętrzne kary i nagrody są minimalne, wewnętrznej motywacji teoretycy mówią o znaczenie potrzeb psychologicznych, takich jak konkurencja i ciekawość.