Pokochaj siebie – proces odchudzania

Pokochaj siebie - proces odchudzaniaPróba zakochania się w sobie podczas odchudzania wydaje się być nieco kontrintuzyjna. Przecież ciężko pracujesz, aby zmienić swoje ciało, więc to musi oznaczać, że nie kochasz go tak jak jest, prawda? Chcąc wyzdrowieć i zaakceptować ciało, które masz dzisiaj, nie musisz się wzajemnie wykluczać.

Zacznij od myślenia o swojej wadze w kontekście ogólnego samopoczucia. Oznacza to poszerzenie swojej uwagi tak, aby obejmowała więcej niż tylko liczby na skali, sposób w jaki dopasowujesz swoje dżinsy i tak, nawet to, co widzisz w lustrze.

Rozpoczęcie programu zdrowego odchudzania powinno Cię zainspirować, dodać energii i sprawić, że poczujesz się z siebie dumny. To również wymaga czasu i cierpliwości. To może być wysoki porządek dla wielu, ale pamiętaj – gdy rozpoczynasz proces utraty wagi z miejsca własnej miłości i akceptacji, jesteś bardziej prawdopodobne, aby ustawić realistyczne cele i pozwalają na małe niepowodzenia i rozczarowania, które są wspólnym blokiem potknięcia dla wielu.

Poniżej znajdziesz kilka sugestii, które pomogą Ci pozostać pozytywnym i wiernym sobie na drodze do osiągnięcia zdrowej wagi.

TRAKTUJ KAŻDY DZIEŃ JAK NOWY POCZĄTEK

Zacznij każdy dzień od potwierdzenia sobie, że zrobisz wszystko, co w Twojej mocy – bez względu na to, co wydarzyło się wczoraj. Myśleć każdy dzień jako sposobność dla świeżego początku może pomagać ciebie unikać dostawać się do cyklu negatywna jaźń rozmowa która powoduje wiele ludzi rezygnować ich wagi strata cele wcześnie w procesie.

DAJ SOBIE KOMPLEMENT RAZ DZIENNIE

Może to zabrzmieć głupio, ale może pomóc w zachęcaniu do samozadowolenia, aby przyjść naturalnie (i ograniczyć zwątpienie w siebie, co może prowadzić do nienawiści do siebie). Pamiętanie o tym, co kochasz w sobie, stawia cię we właściwym stanie myślenia, abyś również chciał jak najlepiej dla swojego ciała.

ROZEJRZYJ SIĘ WOKÓŁ SIEBIE

Akceptacja samego siebie jest warunkiem łaski i uznania dla wielkiej różnorodności kształtów i rozmiarów ciała. Wszyscy jesteśmy inni, a to, kim jesteś i jak wyglądasz, jest wyjątkowe. Pamiętaj, że Twoja podróż odchudzająca polega na osiągnięciu lepszego zdrowia, a nie skupieniu się na staniu się czyjąś definicją „doskonały”.

ZASTANOWIĆ SIĘ NAD DARAMI, KTÓRE DAŁO CI TWOJE CIAŁO

Pchnęło was przez wasz półmaraton; dało wam dwoje pięknych dzieci. Ciało, na którym być może jesteś na dole, bez wątpienia przyniosło ci wielką szansę i radość. Objawienie się w tych doświadczeniach i w tym wszystkim, co jeszcze jest dla was przygotowane, jest ważnym sposobem na to, abyście się kochali, kiedy schudniecie.

WYZNACZYĆ SOBIE OSIĄGALNE CELE

Dążenie do zrzucenia rozmiaru sukienki na czas spotkania w liceum w ciągu sześciu dni to łatwa droga do rozczarowania i samozadowolenia. Co więcej, schodzenie na siebie w ten sposób może rzeczywiście przyczynić się do zwiększenia poziomu hormonu stresu kortyzolu, który okazał się zwiększyć ilość tłuszczu w brzuchu przechowywane przez organizm, szczególnie u kobiet.

Wyznaczenie sobie bardziej osiągalnego celu, np. wypróbowanie raz w tygodniu nowych zajęć ruchowych lub zamiana jednego słodkiego przysmaku na zdrowszą opcję, jest lepszym sposobem na ochronę poczucia własnej wartości i poszanowanie granic własnego ciała.

POCZUJ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ĆWICZEŃ FIZYCZNYCH

Wiesz, że ćwiczenia fizyczne są jednym z kluczy do pomyślnej utraty wagi. Ale to, czego możesz nie wiedzieć, to to, że aktywność fizyczna stymuluje w mózgu dobre samopoczucie i substancje chemiczne, które poprawiają nastrój. Badania pokazują również, że ci, którzy ćwiczą regularnie, w ramach rutynowej utraty wagi, mają tendencję do oceny ich poczucie własnej wartości jako wyższe niż ci, którzy tego nie robią.

Powiązane: Na stronie Znaneleki.pl znajdziesz wiele porad odnośnie odchudzania i suplementacji!

Jeśli znalezienie motywacji do treningu jest trudne, zaciągnij przyjaciela do ćwiczeń z Tobą. Tak jak pomocne jest nauczenie się kochać siebie podczas odchudzania, nie ma lepszej cheerleaderki do podjęcia podróży niż ktoś, kto chce jak najlepiej dla Ciebie i stale przypomina Ci, jak wspaniały jesteś.